Top

5 wskazówek, jak chronić dzieci przed UV

5 wskazówek, jak chronić dzieci przed UV

Szukaj cienia!

 

Unikaj ekspozycji na słońce w godzinach maksymalnego nasłonecznienia. Wytłumacz „zasadę cienia” swoim dzieciom: krótki cień = szukaj zacienienia. Kiedy cień jest krótszy niż obiekt rzucający go, należy unikać bezpośredniego światła słonecznego.

 

Zasłoń się!

 

Ucz swoje dzieci dobrych nawyków w zakresie ochrony przeciwsłonecznej. W trakcie zajęć na powietrzu, zawsze chroń je przed słońcem, stosując: odpowiednie ubranie + kapelusz z dużym rondem + filtry + okulary przeciwsłoneczne chroniące przed UV.

 

Pamiętaj

 

Dzieci potrzebują ochrony przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi, kiedy są na powietrzu. Nie tylko w pełnym słońcu. Promienie UV są niewidoczne, dlatego niebezpieczne: mogą przechodzić przez chmury, odbijają się od piasku czy wody. Nie zapomnij chronić oczu i skóry swoich dzieci każdego dnia.

 

Trzymaj noworodki z daleka od słońca

 

Dzieci poniżej 6 miesiąca życia powinny unikać bezpośredniego słońca, jeśli to tylko możliwe. Ich skóra nie jest jeszcze chroniona przez melaninę, a ich oczy są szczególnie delikatne.

 

Wybieraj mądrze!

 

Dla ich skóry wybierz filtr o szerokim spektrum ochrony, z filtrem (SPF) 30 lub wyższym. Dla oczu – upewnij się, że ich okulary filtrują zarówno UVB, jak i UVA. W lecie, wybierz okulary przeciwsłoneczne, które przylegają do twarzy w celu maksymalnej ochrony. W okularach korekcyjnych szukaj najlepszej ochrony UV. Zapytaj swojego optyka o E-SPF.

 

 

Czytaj o E-SPF