Top
 

By chronić oczy

Soczewki, które zmieniają wszystko

Prawidłowa korekcja jest ważna dla samopoczucia i komfortu, ale nie zawsze gwarantuje pełną ochronę oczu. Oślepiające odblaski czy szkodliwe promieniowanie mogą również wpłynąć na jakość widzenia i spowodować dyskomfort.

 

Soczewki przeciwsłoneczne, fotochromowe, a powłokami antyrefleksyjnymi czy zapobiegającymi zaparowywaniu… Dzisiaj jest wiele rodzajów soczewek i uszlachetnień, które w różny sposób mogą chronić nasz wzrok. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od indywidualnego stylu życia i priorytetów.

Soczewki przeciwsłoneczne: chronią nasze oczy przed UV

Zazwyczaj dbamy o ochronę naszej skóry oraz skóry naszej rodziny przed promieniowaniem UV. Często jednak zapominamy o oczach, które są bardzo delikatne i podatne na szkodliwe działanie UV. Istnieje wiele skutecznych rozwiązań w ochronie przed promieniami UV, zarówno odbitymi, jak i padającymi bezpośrednio, które zagrażają zdrowiu naszych oczu. Kolor, poziom ochrony oczu: wybór soczewek z lub bez korekcji zależy od naszej wrażliwości. Jednak dla pewnych aktywności, takich jak żeglowanie, narciarstwo, trekking, poziom ochrony musi być wyższy.

CZY WIESZ, ŻE?

Współczynnik E-SPF® (Eye-Sun Protection Factor) został stworzony, by pomóc użytkownikom w wyborze soczewek. Im wyższa jego wartość, tym lepsza całkowita ochrona soczewki przed UV. Dla codziennych soczewek współczynnik E-SPF® wynosi 10, 15, 25 lub 35. Dla soczewek przeciwsłonecznych E-SPF® może osiągnąć maksymalny poziom 50+.

INTELIGENTNE SOCZEWKI TRANSITIONS®: ZMIENNE ZABARWIENIE

Ochrona oczu przed UV i nadmierną jasnością jest konieczna. Jednak gdy użytkownik nieustannie przechodzi z budynku na zewnątrz, zmienianie okularów z dziennych na przeciwsłoneczne może być problematyczne. Rozwiązaniem są inteligentne soczewki Transitions®.

 

Kiedy soczewki Transitions® są wystawiane na światło zawierające promienie UV, miliardy cząsteczek fotochromowych zaczynają zmieniać swoją strukturę. To właśnie ta reakcja powoduje zaciemnianie soczewek. Tylko soczewki Transitions® wykorzystują tę wyjątkową technologię, opartą na opatentowanych recepturach, opracowanych w wyniku ponad 20 lat prac badawczych i innowacji. Każda receptura jest trwale związana z powierzchnią soczewki. Cząsteczki te nieustannie i płynnie zmieniają kalibrację tak, aby do Twoich oczu docierała zawsze optymalna ilość światła – nieważne, czy stoisz w pełnym słońcu, pod zachmurzonym niebem czy w pomieszczeniu. W efekcie dają lepszą ochronę oczu i mniejszy dyskomfort w jednej parze okularów.

WIODĄCE MARKI

Transitions Signature
Transitions Xtractive
Transitions Style Color

Soczewki z powłoką antyrefleksyjną

Większa przejrzystość.

Bezpośrednie światło słoneczne, jasne oświetlenie czy światła samochodu: światło ulega załamaniu przy przejściu z jednego przejrzystego ośrodka do drugiego. Jednak nie wszystkie promienie przechodzą przez soczewkę, część się odbija. W efekcie mniej światła dociera do oczu, co może pogarszać widzenie.

 

Powłoki antyrefleksyjne redukują odbicia światła zwiększając ilość światła ulegającego załamaniu i docierającego do oka, zarazem poprawiając estetykę soczewek. Dzięki nim soczewki są bardziej przejrzyste, a komfort widzenia większy. Wszystkie rodzaje soczewek, niezależnie od korekcji, są dostępne z tym uszlachetnieniem.

WIODĄCE MARKI

CRIZAL®

JZO

Ideal Max Blue UV®®®®®
Ideal Max UV®
Mystic Max®
Ideal UV®

Jai Kudo

SOCZEWKI
Z POLARYZACJĄ

Najlepsza ochrona przed refleksami światła.

Światło słoneczne silnie odbija się od płaskich powierzchni, takich jak tafla wody, śnieg, drogi. Nawet w okularach przeciwsłonecznych te odbicia mogą przeszkadzać i wpływać na jakość widzenia. Soczewki polaryzacyjne je eliminują.

 

Jak działają: poza konwencjonalną ochroną przeciwsłoneczną, soczewki z polaryzacją eliminują odbicia światła od poziomych powierzchni. Poprawiają więc poczucie głębi i kontrastu, percepcję kolorów oraz jakość widzenia. Ta innowacja poprawia komfort widzenia w codziennym życiu. Soczewki z polaryzacją są szczególnie zalecane do prowadzenia samochodu, aktywności na świeżym powietrzu oraz sportów wodnych i narciarstwa.

WIODĄCE MARKI

XPERIO®

SOCZEWKI NIE ULEGAJĄCE
ZAPAROWANIU

Codzienne ulepszenie.

Przy nagłych zmianach temperatur nic nie jest bardziej irytujące, a czasami niebezpieczne, niż nagłe zaparowanie okularów. Przede wszystkim podczas codziennych sytuacji: gotowania, uprawiania sportów czy zmianie warunków otoczenia z ciepłych na zimne…

 

Ta Innowacja umożliwia uniknięcie tego problemu. Poprzez dodanie hydrofilowej powłoki soczewki nie ulegają zaparowaniu, ponieważ cząsteczki wody tworzą cienką warstwę na całej powierzchni soczewki. To uszlachetnienie może być zastosowane we wszystkich soczewkach, barwionych i przejrzystych dla wszystkich korekcji.

WIODĄCE MARKI

OPTIFOG®