Top
 

By korygować wzrok

Korekcja wzroku: dwie na trzy osoby jej potrzebują

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. 80% informacji o świecie dociera do nas przez zmysł wzroku. Jak? Dzięki naszym oczom: złożonemu, wysoce zaawansowanemu organowi, który często nie jest idealny. Blisko co druga osoba cierpi z powodu problemów wzrokowych. Mogą  one być związane z chorobą lub wiekiem, ale najczęściej są efektem wady wzroku. Od okularów jednoogniskowych do progresywnych, od okularów do czytania po okulary do urządzeń cyfrowych – korekcyjne soczewki pomagają nam odzyskać wyraźne widzenie, uniknąć zmęczenia oczu lub bólów głowy oraz zachować bezpieczeństwo i komfort naszych oczu przez całe życie.

Soczewki Progresywne

Nasze widzenie nieodwracalnie zmienia się po ukończeniu 40 lat. Doświadczamy trudności z widzeniem z bliska. Stajemy się prezbiopami. Dlaczego? Ponieważ nasza soczewka traci zdolność do akomodacji. Soczewki progresywne oferują proste i efektywne rozwiązanie tej niedogodności.

 

SOCZEWKI PROGRESYWNE: WYRAŹNE WIDZENIE DALI, BLIŻY I NA ODLEGŁOŚCI POŚREDNIE

Niezależnie od tego,  czy urodziliśmy się z wadą wzroku czy nie, nasz wzrok nieodwracalnie zmienia się około 40. roku życia. Drobny druk, słabe światło: zaczynamy doświadczać trudności z widzeniem z bliska. Stajemy się prezbiopami. Jeśli mamy już korekcję wady wzroku, okulary progresywne stanowią proste i efektywne rozwiązanie problemów z widzeniem z bliska bez potrzeby ciągłej zmiany okularów. Zasada ich działania opiera się na płynnej i niezauważalnej zmianie mocy wzdłuż soczewki. Górna część soczewki koryguje widzenie dali; środkowa – widzenie odległości pośrednich; dolna – widzenie bliży. Soczewki te są dostępne dla każdej wady wzroku i ze wszystkimi uszlachetnieniami.

WIODĄCE MARKI

VARILUX®

Intuitiv Plus®
Anateo Plus®
Sirus Plus®

HYPERVIEW

SOCZEWKI JEDNOOGNISKOWE:
DOŚĆ PROSTE PRODUKTY DLA KAŻDEGO

Krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm: soczewki jednoogniskowe są najbardziej podstawową metodą korekcji wad wzroku. Ich główną cechą jest stała moc w obszarze całej soczewki.

Dostępne są w różnych materiałach i w różnych współczynnikach załamania światła (indeksach). Mogą być o konstrukcji sferycznej lub asferycznej. Soczewki asferyczne są bardziej płaskie, lżejsze i poprawiają estetykę noszonych okularów. Soczewki jednoogniskowe są odpowiednie dla każdego stylu życia, wieku, osobowości, aktywności i cech fizjologicznych

Soczewki do ekranów urządzeń cyfrowych

Stosowanie urządzeń cyfrowych jest bardzo wymagające dla naszych oczu. Po dłuższym czasie może prowadzić do znacznego zmęczenia oczu. Niezależnie od tego, czy mamy wadę wzroku czy nie, możemy korzystać z wyjątkowych soczewek zaprojektowanych do relaksowania oczu podczas korzystania z ekranów.

 

Korzystanie z  urządzeń cyfrowych po dłuższym czasie może prowadzić do znacznych dolegliwości: bólów głowy, pieczenia, suchości i zaczerwienienia oczu oraz niewyraźnego widzenia… Patrzenie na ekrany z bardzo bliskich odległości może również wspierać powstawanie nieprawidłowych postaw ciała. Niezależnie od tego, czy mamy wadę wzroku czy nie, możemy korzystać z wyjątkowych soczewek zaprojektowanych do relaksowania oczu podczas korzystania z ekranów. Soczewki te zmniejszają wysiłek akomodacyjny oczu podczas patrzenia na różne odległości ekranów oraz filtrują szkodliwe światło. Pomagają również przyjąć bardziej naturalną i zbalansowaną pozycję ciała. Jest to rozwiązanie, które zarówno poprawia samopoczucie, jak i chroni zdrowie oczu.

WIODĄCE MARKI

EYEZEN™

PULSEO

PULSEO

HYPERVIEW STUDIO