Top
 

By zachować zdrowie oczu

Twoje oczy: kapitał, o który należy dbać

Twoje oczy to wyjątkowy, a zarazem delikatny organ i jak w przypadku całego ciała, trzeba starać się zachować ich zdrowie. Światło słoneczne jest dobre dla równowagi fizjologicznej, jednak wszyscy musimy chronić się przed szkodliwym działaniem promieniowania.

PROMIENIOWANIE UV

 

Szkodliwe działanie promieni UV na oczy jest powszechnie znane. W krótkim czasie mogą spowodować czasowy dyskomfort: zamazane widzenie, zapalenie lub poparzenie rogówki i spojówki. Poza tym działanie promieni UV może kumulować się przez wiele lat, skutkując nieodwracalnymi uszkodzeniami, takimi jak przedwczesne starzenie się oczu i rozwój zaćmy.

ŚWIATŁO NIEBIESKOFIOLETOWE

Światło niebieskie jest korzystne dla zdrowia, ponieważ reguluje zegar biologiczny. Jednak część zakresu światła niebieskiego, światło niebieskofioletowe, jest w nadmiarze bardzo szkodliwe dla oczu. Jest ono naturalnie emitowane przez słońce, ale również przez telewizory, ekrany komputerów, tabletów, telefonów komórkowych, konsoli gier.

Dzieci oraz osoby powyżej 45. roku życia są najbardziej narażone na szkodliwe działanie światła niebieskiego. Jednak istnieją specjalne soczewki, które filtrują szkodliwy zakres światła niebieskiego.

SOCZEWKI REDUKUJĄCE

DZIAŁANIA PREWENCYJNE PRZED ŚWIATŁEM NIEBIESKIM

 

Podobnie jak to jest w przypadku promieniowania UV, światło niebieskie w dłuższej perspektywie, może wpływać negatywnie na nasz układ wzrokowy.

 

Ochrona oczu przed zbyt dużą ilością tego światła to pierwsza linia obrony przed zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem (AMD) i zaćmą. W tym celu zostały zaprojektowane specjalne soczewki, ograniczające ilość światła niebieskiego docierającego do naszych oczu. Przepuszczają one korzystnie wpływające światło niebieskoturkusowe, filtrują promienie UV wpływające na rozwój zaćmy i ograniczają promienie niebieskofioletowe, wpływające na rozwój AMD. Takie rozwiązanie najlepiej chroni komórki siatkówki przed uszkodzeniem.

WIODĄCE MARKI

JAI KUDO

CRIZAL® PREVENCIA®

IDEAL MAX BLUE UV