Top
 

By żyć wśród ekranów

Życie wśród ekranów - wysiłek dla oczu

Dzisiaj ponad 90% osób w wieku 20-65 lat używa codziennie średnio  4 różnych urządzeń cyfrowych. Średnio spędzamy prawie siedem i pół godziny przed ekranami każdego dnia.

 

Korzystamy z urządzeń cyfrowych we wszystkich sytuacjach i pozycjach: stojąc, siedząc, leżąc, w pracy, w komunikacji miejskiej, w domu. Niestety jest to bardzo obciążające dla naszych oczu. Różne, czasem bardzo bliskie odległości, małe znaki… nasze oczy nieustannie akomodują. Są również narażone na działanie szkodliwego światła niebieskofioletowego i dyskomfort związany z odbiciami światła. W efekcie 3 na 4 osoby cierpią na tzw. „cyfrowe zmęczenie wzroku”. Aby zachować komfort widzenia , zaleca się stosowanie specjalnie zaprojektowanych soczewek do ekranów urządzeń cyfrowych.

SOCZEWKI DO EKRANÓW URZĄDZEŃ CYFROWYCH

 

Korzystanie z urządzeń cyfrowych jest bardzo wymagające dla naszych oczu. Po dłuższym czasie może prowadzić do znacznego zmęczenia oczu. Niezależnie od tego,czy mamy wadę wzroku czy nie, możemy korzystać z wyjątkowych soczewek zaprojektowanych do relaksowania oczu podczas korzystania z ekranów.

Więcej...