Top

Grupa Essilor razem z polskimi salonami optycznymi oraz Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we wspólnej akcji „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku

Grupa Essilor razem z polskimi salonami optycznymi oraz Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we wspólnej akcji „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Grupa Essilor (Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO) razem z polskimi salonami optycznymi zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku.  Celem akcji jest przeprowadzenie bezpłatnych, przesiewowych badań ostrości wzroku oraz badań ostrości wzroku dzieciom w wieku 5-18 lat. Akcją obejmujemy również dzieci z obywatelstwem ukraińskim (5-18 lat).

Ponadto w ramach inicjatywy Grupa Essilor oraz firmy Luxottica i UZO Eyewear przekażą 2300 par bezpłatnych okularów korekcyjnych najbardziej potrzebującym dzieciom!

Lista salonów optycznych biorących udział w akcji dostępna jest na stronie:

https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/program-badan-wzroku

Rodzicu, zbadaj wzrok swojego dziecka w ramach akcji „Przejrzyj na oczy” – badania wzroku

AKCJA TRWA DO KOŃCA 2022 ROKU!

RODZICU, OPIEKUNIE!

Każda nieprawidłowość, związana z niewyraźnym widzeniem u najmłodszych, nie powinna być bagatelizowana – nawet, jeśli dziecko samo nie skarży się zbytnio na problemy z oczami. Pamiętaj, że wady wzroku w wieku szkolnym powodują problemy z nauką i dalszym rozwojem dziecka, dlatego  nie wolno zwlekać z ich rozpoznaniem oraz ewentualnym leczeniem.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI?

  1. Wejdź na stronę: https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/program-badan-wzroku i znajdź salon optyczny w Twoim regionie.
  2. Sprawdź, w jakim przedziale wiekowym wykonywane są badania ostrości wzroku dzieci w wybranym przez Ciebie salonie optycznym.
  3. Sprawdź, w jakim terminie możesz umówić się na wizytę w ramach akcji.
  4. Umów się na wizytę telefonicznie lub osobiście.
  5. Zapytaj salon o możliwość skorzystania z puli bezpłatnych okularów korekcyjnych dla dziecka w ramach akcji. Jeżeli spełniasz kryterium dochodowe tj. miesięczny dochód nie przekraczający 1800 zł netto na osobę w gospodarstwie domowym. Podstawą do decyzji jest złożenie oświadczenia lub opiekuna prawnego na protokole zamówienia i odbioru okularów korekcyjnych. (Załącznik nr 3 do Regulaminu Akcji)
  6. W przypadku dzieci oraz młodzieży w wieku 5-18 lat posiadających obywatelstwo ukraińskie kryterium dochodowe nie ma zastosowania. Decyzja o przyznaniu okularów w ramach Akcji podejmowana jest w oparciu o złożoną ustną deklarację.

Zadbaj o wyraźne widzenie swojego dziecka!