Top

IV OPTYCZNE FORUM NAUKOWE. Innowacje w optyce – prezbiopia

IV OPTYCZNE FORUM NAUKOWE. Innowacje w optyce – prezbiopia

W dniach 6-7 kwietnia br. w Łodzi odbyło się  IV Optyczne Forum Naukowe, którego organizatorem była Grupa Essilor, reprezentowana przez firmy JZO S.A. oraz Essilor Polonia Sp. z o.o. Tegoroczna konferencja, której tematem przewodnim były innowacje w optyce dla prezbiopów, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Blisko 100 uczestników pojawiło się w łódzkim Novotelu, aby posłuchać o prezbiopii, ale i podzielić się własną wiedzą i doświadczeniami w tym temacie.

 

IV Optyczne Forum Naukowe to wydarzenie, którego głównym celem jest integracja szeroko pojętej branży optycznej. Na konferencji pojawili się zarówno optycy, jak i przedstawiciele takich uczelni wyższych, jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, , Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Uniwersytet Śląski, , Uniwersytet Szczeciński, , Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, czy Politechnika Częstochowska. Wśród uczestników znaleźli się również prezes KRIO Jan Witkowski oraz przewodnicząca PTOO Justyna Nater.

 

Temat prezbiopii, tak ważny z demograficznego punktu widzenia, pozwolił na szerokie poruszenie zagadnienia oraz wymianę informacji, wiedzy i doświadczeń. Poziom merytoryczny prelegentów, a także uczestników skłaniał do zagłębienia się w tę tematykę i zastanowienia się nad przyszłymi rozwiązaniami dla prezbiopów. Pojawiły się także obecne, nowoczesne metody korygowania prezbiopii – Varilux X od Essilor Polonia oraz szkła progresywne Nikon, dystrybuowane przez JZO S.A. Liczne dyskusje nie ograniczały się jednak jedynie do zagadnień optycznych, ale również optometrycznych i okulistycznych.

 

W trakcie dwudniowej konferencji rozdane zostały także nagrody w konkursie „Pióra na start”, organizowanym przez JZO S.A. oraz magazyn Izoptyka, na łamach którego publikowane były oceniane prace. Laureatką została Anna Ząber z Politechniki Wrocławskiej, która pod opieką merytoryczną dr inż. Woźniaka opracowała artykuł pt. „Wskaźnik oddawania barw (CRI)”. Zwyciężczyni osobiście odebrała nagrodę (kasetę okulistyczną) z rąk Mirosława Nowaka, Country Managera Grupy Essilor na Polskę i kraje bałtyckie, oraz Moniki Krygier, Marketing Manager JZO S.A.

 

Coraz większe zainteresowanie Optycznym Forum Naukowym w środowisku optycznym, optometrycznym i okulistycznym pokazuje, że istnieje zapotrzebowanie na integrację branży, co Grupa Essilor rozumie i umożliwia poprzez rok roczne organizowanie tej konferencji.