Top
 

Pomaganie przez Badanie

Akcja realizowana w ramach programu "Zobacz Lepszą Przyszłość" skierowana do Optyków, Optometrystów i lekarzy Okulistów
zlp-min

Pomaganie przez Badanie

KOMUNIKAT ODNOŚNIE ZMIAN W REGULAMINIE I ZASAD FUNKCJONOWANIA PROGRAMU “POMAGANIE PRZEZ BADANIE” W OKRESIE OCHRONNYM

 

Szanowni Państwo

 

Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 oraz w związku z zaleceniami najwyższych władz

i służb państwowych (Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Rządu RP)

o pozostawanie w domach, unikanie zgromadzeń i kontaktów międzyludzkich oraz, aby zachować  podstawowe zasady higieny w celu nierozprzestrzeniania się koronawirusa wprowadzamy – na mocy niniejszego komunikatu –  zmiany funkcjonowania programu  “POMAGANIE PRZEZ BADANIE “, a co za tym idzie i regulaminu dotyczącego tego programu (dalej: “Regulamin”).

 

Informujemy, że:

 

  1. W okresie od dnia 16.03.2020 roku do odwołania (dalej: “Okres Ochronny”) zawieszamy prowadzenie przesiewowych badań wzroku w sposób, w jaki został przedstawiony w Regulaminie programu „Pomaganie przez Badanie”, czyli poprzez bezpośredni kontakt badającego z badanym, podczas wizyty w Salonie Partnera.
  2. Jeśli w systemie została już przydzielona Palcówka proszę o umówienie terminu badań przesiewowych dopiero po otrzymaniu oficjalnego komunikatu o kontynuowaniu badań przesiewowych wzroku ze strony Organizatora.
  3. Organizatorzy Programu będą stale monitorować sytuację epidemiologiczną w kraju, śledząc komunikaty władz i służb państwowych i na tej podstawie podejmą decyzję o tym, jak długo trwać będzie Okres Ochronny.
  4. O zakończeniu trwania Okresu Ochronnego i tym samym o zakończeniu obowiązywania zasad funkcjonowania Programu opisanych w tym komunikacie, Organizatorzy poinformują niezwłocznie odrębnym komunikatem, który zostanie umieszczony na stronie https://fpmw.pl/essilor/ oraz https://grupaessilor.pl/zobacz-lepsza-przyszlosc/ i o którym wszyscy Państwo zostaniecie poinformowani mailowo.

 

ORGANIZATORZY AKCJI:

GRUPA ESSILOR & FUNDACJA POLKI MOGĄ WSZYSTKO

 

Komunikat Pomaganie przez Badanie – COVID-19

 

O AKCJI

W 2020 r. przeprowadzimy badania przesiewowe wzroku wśród rekordowej liczby dzieci – blisko 10 000 podopiecznych, a także przekażemy 4 000 bezpłatnych okularów korekcyjnych najbardziej potrzebującym dzieciom!

W 2020 r. zapraszamy do współpracy nowych Partnerów – optyków, optometrystów, lekarzy okulistów, którzy razem z wolontariuszami (pracownikami Grupy Essilor) przeprowadzą badania przesiewowe wzroku wśród tysięcy  potrzebujących dzieci i młodzieży w całej Polsce.

Każdy Partner Programu otrzyma certyfikat BOHATERA DZIECIĘCEGO WZROKU oraz specjalną wyróżniającą naklejkę na witrynę salonu optycznego.

Na najbardziej zaangażowanych Partnerów, którzy dodatkowo  przeprowadzą bezpłatne badania pełne wzroku czekają Medale  BOHATERA DZIECIĘCEGO WZROKU.

Regulamin programu – Pomaganie przez Badanie

Optyku, optometrysto, lekarzu okulisto – ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ! Masz czas tylko do 30 I 2020 r. Formularz rejestracyjny: https://fpmw.pl/essilor/pomaganie

Organizatorzy i Patroni

Organizatorami programu są: Grupa Essilor Polska, fundacja  Vision for Life oraz fundacja Polki Mogą Wszystko.

Partner Strategiczny Programu: DPD Polska

Współorganizatorami programu są: Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO, Essilor Optical Laboratory Polska.

Patronami programu są: PTOO, Izoptyka, Optyka, Oko, Optyk Polski