Top
 

Prezbiopia

Poprawianie widzenia konsumentów prowadzących różny styl życia

Nasz wzrok zmienia się z wiekiem. Większość osób doświadcza największych zmian widzenia po 40 roku życia, kiedy zaczynają mieć problemy z widzeniem z bliska, czytaniem, korzystaniem z telefonów itp. Jest to fizjologiczna utrata zdolności oka do akomodacji na bliską odległość, zjawisko to nazywamy prezbiopią. Zrozumienie go oraz poznanie różnych rozwiązań dla prezbiopów pomaga nam widzieć wyraźniej, gdy przekraczamy 40 rok życia .

Prezbiopia – naturalna, fizjologiczna zmiana
widzenia

Nikt nie rodzi się z tą wadą wzroku. Pojawia się ona wraz z obniżaniem się elastyczności soczewki oka, wtedy zdolność do akomodacji słabnie. Prezbiopia pojawia się zazwyczaj po 40. roku życia i stabilizuje się po ukończeniu 60 lat.

OBJAWY PREZBIOPII

Zauważysz, że masz prezbiopię, ponieważ Twoja zdolność widzenia z bliska będzie stopniowo się pogarszać. Typowe objawy to:

Syndrom „zbyt krótkich rąk”

Trzymasz książki, gazety i telefon jak najdalej od oczu, aby móc czytać

Słabe oświetlenie

Czytanie jest znacznie trudniejsze przy słabym oświetleniu.

Zmęczenie oczu

Doświadczasz dyskomfortu z powodu wysiłku, jaki Twoje oczy wkładają w widzenie z bliska.

Prezbiopia utrudnia wykonywanie wielu aktywności z bliska, podczas których potrzebne jest wyraźne widzenie obszaru bliży - od czytania i pisania, przez gotowanie, aż do precyzyjnych czynności wymaganych w miejscu pracy.

Infografika

Jak wzrok zmienia się w ciągu życia?

Prezbiopia pojawi się prędzej czy później u każdego, niezależnie od płci, dochodu, czy miejsca zamieszkania na świecie. Jest to najbardziej powszechny problem wzrokowy na świecie i znacząco wpływa na jakość życia zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się.

Różne rozwiązania korekcji prezbiopii
i innych wad wzroku

Istnieje szereg dostępnych rozwiązań poprawiających widzenie prezbiopów, z których część może korygować również inne wady wzroku.
Poznaj je dzięki naszemu przewodnikowi.

CZY WIESZ, ŻE?

Okulary dwuogniskowe zostały wynalezione w latach 80-tych XVIII wieku przez Benjamina Franklina. Soczewki progresywne (Varilux) zostały wynalezione w 1959 roku przez Bernarda Maitenaza, inżyniera w firmie Essilor, który wierzył, że jedna soczewka o zmiennej krzywiźnie zapewniająca wyraźne widzenie na wszystkie odległości będzie dużo lepszym rozwiązaniem.

Jeśli już stosujesz korekcję krótkowzroczności, nadwzroczności i/lub astygmatyzmu, okulary progresywne są prostym i efektywnym rozwiązaniem, by zapewnić wyraźne widzenie z bliska i daleka bez konieczności ciągłej zmiany okularów. Zasada ich działania opiera się na płynnej i niezauważalnej zmianie mocy wzdłuż soczewki. Górna część soczewki koryguje widzenie dali; środkowa – widzenie odległości pośrednich; dolna – widzenie bliży.

Choć różnice pomiędzy soczewkami progresywnymi są niezauważalne, to każda z nich jest inna. Istnieje wiele konstrukcji soczewek progresywnych, by dopasować korekcję idealnie do wymagań wzrokowych, trybu życia, wybranej oprawki i budżetu konsumenta. Poza indywidualną korekcją pacjenta mogą również być zaprojektowane w unikalny sposób i być spersonalizowane zgodnie z indywidualnymi parametrami.

Innowacje dla lepszego widzenia,
ochrony i zdrowia oczu

Styl życia zmienia się z pokolenia na pokolenie. Technologia i innowacje odgrywają główne role w korygowaniu, ochronie i poprawie widzenia. Prezbiopi dziś i jutra to Generacja X – konsumenci urodzeni pomiędzy 1965 a 1980 rokiem – którzy są wysoce aktywni, korzystają z nowoczesnych urządzeń cyfrowych i nie chcą być ograniczani przez swoje niewłaściwe widzenie.

W Grupie Essilor innowacje są napędzane przez poznawanie potrzeb konsumentów i szukanie rozwiązań mogących poprawić ich codzienne życie teraz i w przyszłości. Konsumenci są najważniejsi w tworzeniu innowacji, co wymaga nowego, odmiennego podejścia, by pobudzać kreatywność i zrozumieć wszystkie ich potrzeby.

W KONTAKCIE
Z KONSUMENTAMI

Badania „Web listening”

Śledzimy zagadnienia, pytania i problemy ze wzrokiem, o których ludzie mówią w swoich internetowych rozmowach w mediach społecznościowych.

Online communities

Stworzyliśmy dwie społeczności online Sharing Views w Chinach i USA, by kontaktować się z ponad 4000 konsumentów i ustalać nowe koncepty, jak również tworzyć nowe, wspólne pomysły.

Informacje zwrotne dzięki selfie

Poprosiliśmy ludzi, by poprzez filmiki typu selfie pokazali, czego doświadczają dzięki swoim soczewkom i zasugerowali, co mogłoby zostać poprawione.

W ramach testów najnowszych soczewek progresywnych wśród użytkowników Essilor stworzył HouseLabTM. Celem jest stworzenie użytkownikom naturalnych, ale kontrolowanych warunków do obserwacji i dyskusji na temat ich doświadczeń z testowania soczewek progresywnych w wielu aktywnościach z bliska.

To podejście do innowacji 360° stało się siłą napędową soczewek progresywnych Varilux® X seriesTM, specjalnie zaprojektowanych dla potrzeb Generacji X. Poprzez rekonstrukcję nowego obszaru widzenia bliży soczewki te umożliwiają użytkownikom bezproblemowe zauważanie każdego szczegółu znajdującego się na wyciągnięcie ręki, jak również zapewniają wysokiej jakości widzenie na każdą odległość. Pokonują typowy problem wielu soczewek progresywnych – konieczność dopasowania pozycji głowy, by znaleźć właściwą strefę widzenia soczewki.

Łącząc dogłębne zrozumienie optyki i ludzkiej fizjologii z najnowszymi osiągnięciami technicznymi w projektowaniu soczewek, Grupa Essilor jest w stanie stworzyć soczewki progresywne dopasowane do potrzeb wzrokowych i trybu życia wszystkich prezbiopów.  Poznaj różne metody korekcji wzroku dostępne w ofercie Grupy.

VARILUX®

Soczewki progresywne zaprojektowane zgodnie z fizjologią prezbiopów – rezultat innowacyjnych technologii stworzonych przez ponad 500 badaczy.

ESSILOR

Światowy lider w soczewkach korekcyjnych. Międzynarodowa obecność i dobra znajomość lokalnych rynków, umożliwia marce dostosowanie się do potrzeb konsumentów z całego świata.

JZO S.A.

Najwyższej jakości wyroby medyczne, spełniające wymagania światowych norm dotyczących optyki okularowej. W pełni zaspokajają potrzeby pacjentów.