Top
 

Rozwijanie filantropijnych inicjatyw

Aby zapewnić każdemu, w tym osobom żyjącym w skrajnym ubóstwie, stały dostęp do wzrokowej opieki medycznej, Grupa Essilor jest zaangażowana w zarówno w lokalne, jak i globalne inicjatywy filantropijne.

ZAPEWNIANIE DOBREGO WIDZENIA
NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

Zobowiązanie to przybiera różne formy: darowizn soczewek, darmowych badań przesiewowych wzroku, kampanii edukacyjnych i pozyskiwania funduszy. Wspieramy lokalne programy tworzone w ścisłej współpracy z gminami, służbą zdrowia i sektorem non-profit. Fundacja Essilor Vision Foundation (EVF) jest jednym z kamieni węgielnych tej inicjatywy. Utworzona w USA w 2007 roku, by zapewniać opiekę w zakresie zdrowia oczu dzieciom i młodym osobom potrzebującym, rozszerzyła działalność na inne kraje i regiony, w tym Indie, Chiny, Południowo-Wschodnią Afrykę, Australię, Nową Zelandię i Kanadę.

ZAPEWNIANIE DOBREGO WIDZENIA
NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

Grupa Essilor jest partnerem Olimpiad Specjalnych od 2002 roku. Jako wyłączny dostawca dla programu Olimpiad Specjalnych Zdrowe Oczy z filantropijną organizacją Lions Clubs International, Grupa Essilor wyposażyła  ponad 100 000 sportowców w  korekcyjne okulary chroniące ich oczy podczas aktywności sportowej. Ponadto Grupa Essilor  pełni funkcję ekspercką w kwestii  porad dotyczących zdrowia oczu oraz organizuje wydarzenia w ponad dwudziestu krajach.

 

Nasze zespoły działają każdego roku podczas  Światowego Dnia Wzroku, aby zwiększać świadomość, jak ważne jest dobre widzenie. Przez ostatnie lata tysiące pracowników Grupy Essilor w pięćdziesięciu krajach uczestniczyło w sukcesie tego światowego wydarzenia poprzez setki lokalnych inicjatyw, badań przesiewowych, wydarzeń czy pozyskiwanie funduszy 2017 roku Grupa Essilor wprowadziła nową globalną kampanię Światowego Dnia Wzroku: #putvisionfirst by promować przekaz, jak ważne jest dobre widzenie.

SZKOLENIE SPECJALISTÓW PODSTAWOWEJ OCHRONY ZDROWIA OCZU

 

Grupa Essilor, poprzez utworzenie w 2015 roku funduszu Vision For Life, zwiększyła swoje zaangażowanie na rzecz odpowiedzialności społecznej. Z początkową inwestycją 30 milionów euro reprezentuje największą na świecie strategiczną inicjatywę w walce z nieskorygowanym widzeniem. Ambicją funduszu jest: finansowanie, kontrolowanie i pomiar efektywności projektów, które mają na celu poprawę życia jak największej liczby osób w niekorzystnej sytuacji, poprzez poprawę ich widzenia.

 

W kwietniu 2016 roku fundacja Vision For Life współfinansowała światową koalicję z Brien Holden Vision Institute, by rozwiązać problem opieki zdrowotnej w zakresie zdrowego widzenia wśród dzieci. Our Children’s Vision (Widzenie Naszych Dzieci) to ruch zrzeszający polityków, agencje rozwoju, sektor prywatny, okulistów oraz optometrystów. Ma na celu do 2020 roku zbadanie przesiewowo 50 milionów dzieci na całym świecie, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości  widzenia.

CZY WIESZ, ŻE?


Pod koniec 2016 roku fundusz Vision For Life sfinansował 73 projekty w 24 krajach, zakładające zbadanie przesiewowe wzroku 15 milionów ludzi w przeciągu 5 lat.

ZOBACZ WIĘCEJ:

INNOWACJE DLA LEPSZEGO WIDZENIA

ZASADY I WARTOŚCI

MISJA