Top

V jubileuszowe Optyczne Forum Naukowe

V jubileuszowe Optyczne Forum Naukowe

V Optyczne Forum Naukowe na stałe wpisało się w kalendarium prestiżowych wydarzeń branżowych. Już po raz piąty Grupa Essilor była gospodarzem konferencji. Przy okazji tego jubileuszowego spotkania mogę z pewnością stwierdzić, że jest to inicjatywa potrzebna i bardzo owocna. W tym roku przyjęliśmy nową formułę łączącą część wykładową i warsztatową. Optyczne Forum Naukowe stanowi unikalną okazję do wymiany doświadczeń i jest platformą, dzięki której możemy wspólnie rozwijać nasz sektor – podkreślił podczas uroczystego otwarcia Mirosław Nowak – Prezes Grupy Essilor Polska, Litwa, Łotwa, Estonia.

Optyczne Forum Naukowe to w skali ogólnopolskiej wydarzenie zrzeszające specjalistów z całej branży. Stanowi niepowtarzalną okazję do podjęcia merytorycznej debaty z dziedziny optyki oraz poznania najnowocześniejszych osiągnięć badawczych. Jego nieodłącznym elementem są wykłady poruszające zagadnienia z obszaru badań nad wzrokiem. Tegoroczna edycja poświęcona była tematom prezbiopii i soczewek progresywnych. Uczestnicy mogli wysłuchać wielu ciekawych wystąpień dotyczących m.in. aberracji w soczewkach progresywnych, psychologicznych aspektach prezbiopii i jej korekcji, dysfunkcjach akomodacyjno-wergencyjnych u osób młodych, czy o doborze korekcji okularowej.

Przestrzeń do debaty merytorycznej stworzyły również sesje posterowe. Studenci mieli okazję do zaprezentowania swoich badań i analiz. Uczestnicy konferencji mogli zobaczyć model oprawy okularowej 3D, czy podjąć dyskusję na temat zmiany kształtu soczewki wywołanej naprężeniami oprawy okularowej.

Nowością tegorocznej edycji były dedykowane studentom kierunków optycznych warsztaty. Pod okiem ekspertów z Grupy Essilor mieli niepowtarzalną szansę do poznania najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych na rynku. Swoje umiejętności mogli wypróbować na innowacyjnych urządzeniach tj. Cyclops Lite czy Vision R. Warsztaty odbyły się w dwóch blokach tematycznych: nowa era refrakcji oraz soczewki progresywne w praktyce. W warsztatach wzięło udział ponad 120 studentów z całej Polski: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Częstochowskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

 

 

Jako lider chcemy dzielić się swoimi doświadczeniami i utrzymywać bliskie kontakty z czołowymi polskimi uczelniami kształcącymi specjalistów, którzy niebawem zasilą naszą branżę. Dla Grupy Essilor jest to element realizacji strategicznych założeń. Współpracując ze środowiskiem naukowym, kreujemy najnowsze trendy w tej dziedzinie. Szczególnym tego wyrazem były jedyne takie warsztaty dedykowane studentom kierunków optycznych. Cieszymy się, że tegoroczna nowa formuła Optycznego Forum Naukowego spotkała się z uznaniem jednakowo ze strony grona naukowego, ale przede wszystkim ze strony studentów, którym dedykowaliśmy tegoroczne spotkanie. Dziękujemy wszystkim obecnym wykładowcom, studentom, partnerom i patronom za współtworzenie tego wydarzenia. Już teraz zapraszam do udziału w kolejnej edycji Optycznego Forum Naukowego – mówi Mirosław Nowak, Prezes Grupy Essilor Polska, Litwa, Łotwa, Estonia.

 

Patronem tegorocznej edycji byli Essilor Polonia Sp. z o.o. oraz JZO S.A. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna.

 

*****************

Grupa Essilor to światowy lider w branży optycznej, działający w ponad 100 krajach na 5 kontynentach. W Polsce należą do niej: Essilor Polonia Sp. z o.o., JZO S.A. oraz JAI KUDO Polska Sp. z o.o. Dzięki wykorzystaniu potencjału trzech przedsiębiorstw Grupa Essilor jest liderem polskiego sektora optycznego. Jej misją jest „poprawa jakości życia, poprzez poprawę widzenia”. Założenia te są skutecznie realizowane na co dzień dzięki szeroko zakrojonym działaniom dobroczynnym oraz edukacyjnym, wdrażaniu innowacyjnych produktów oraz zaangażowaniu w rozwój całej branży. Grupa Essilor Polska, współpracując blisko z tysiącami salonów optycznych w Polsce, środowiskami akademickimi oraz organizacjami branżowymi, wyznacza nowe standardy rynkowe.