Top
 

Zobacz Lepszą Przyszłość

Program dla podopiecznych znajdujących się w trudnej sytuacji
zlp-min

O programie

KOMUNIKAT ODNOŚNIE REAKTYWACJI ORAZ NOWYCH ZASAD FUNKCJONOWANIA PROGRAMU “ZOBACZ LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ” WRZESIEŃ 2020

Szanowni Państwo

Informujemy, że w związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną w Polsce, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 oraz w związku z zaleceniami najwyższych władz i służb państwowych (Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Rządu RP) o najwyższą ostrożność oraz, unikania zgromadzeń i kontaktów międzyludzkich i, aby zachować podstawowe zasady higieny w celu nierozprzestrzeniania się koronawirusa – na mocy niniejszego komunikatu – wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania programu „Zobacz Lepszą Przyszłość”, a co za tym idzie zmiany w regulaminie dotyczącego tego programu.

 

Informujemy, że:

 

 1. Program zostaje wznowiony na nowych zasadach z dniem 01.09.2020 roku.
 2. Badania przesiewowe wzroku w sposób, w jaki prowadzone były dotychczas, czyli poprzez bezpośredni kontakt badającego z badanym, podczas wizyty w Placówce lub Salonie Partnera, zostają całkowicie zawieszone do odwołania.
 3. Program „Zobacz Lepszą Przyszłość” będzie prowadzony w skróconej formie:
  • Zachęcamy do zarejestrowania już dziś na wizytę u lekarza okulisty, optyka lub optometrysty podopiecznych zgłoszonych do programu,
  • W panelu administracyjnym na swoim koncie proszę wprowadzić przy każdym podopiecznym termin badania wzroku u lekarza okulisty, optyka lub optometrysty w kolumnie: Data wizyty u okulisty,
  • Pamiętaj! Po dokonaniu potrzebnych zmian, należy kliknąć zielony przycisk: Aktualizuj dane podopiecznych,
  • Po uzyskaniu recepty wraz z rozstawem źrenic (PD) proszę kliknąć przycisk Wprowadź w kolumnie Dane z recepty i w nowym oknie wpisać dane z recepty. Następnie zatwierdzić przyciskiem Zapisz dane z recepty. Czynność powtórzyć przy każdym podopiecznym.
 4. Po wprowadzeniu terminów wizyt u lekarza okulisty podopiecznych zgłoszonych do programu, na adres placówki, który został podany podczas rejestracji zostanie przesłany zestaw do wyboru opraw okularowych. To w żaden sposób nie koliduje z naszymi aktywnościami, a wręcz usprawni i przyspieszy cały proces.
 5. Nowy regulamin akcji dostępny jest na stronach: https://fpmw.pl/essilor/ oraz https://grupaessilor.pl/zobacz-lepsza-przyszlosc/

 

Regulamin – Zobacz Lepszą Przyszłość 09.2020

 

PROGRAMIE

Zobacz Lepszą Przyszłość to unikalny w skali ogólnopolskiej dobroczynny program profilaktyki wad wzroku wśród potrzebujących dzieci i młodzieży.

Głównym założeniem i celem programu Zobacz Lepszą Przyszłość jest wyposażenie w bezpłatne okulary korekcyjne dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji m.in. z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych piecz zastępczych, placówek wsparcia rodzinnego oraz stowarzyszeń wspierających dzieci z całej Polski.

Od 2017 roku z programu skorzystało 10 000 dzieci i młodzieży, a 2500 z nich Grupa Essilor przekazała bezpłatne okulary korekcyjne.

 

Organizatorzy i Patroni

Organizatorami programu są: Grupa Essilor Polska, fundacja  Vision for Life oraz fundacja Polki Mogą Wszystko.

Partner Strategiczny Programu: DPD Polska

Współorganizatorami programu są: Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO, Essilor Optical Laboratory Polska.

Patronami programu są: PTOO, Izoptyka, Optyka, Oko, Optyk Polski